Baza Wiedzy

WZ do faktury


Jak wystawić dokument WZ do faktury sprzedaży? Jak przygotować dokument WZ do dostawy?

Wystawianie dokumentów magazynowych do faktur sprzedaży nie jest konieczne. Pakiet JZK 365 obsługuje magazyn w sposób automagiczny. » zobacz jak

WZ do faktury ma sens wyłącznie w sytuacji, gdy fakturę sprzedaży wysyłasz inną drogą, niż sam towar. Jeśli fakturę sprzedażową wysyłasz mailem, może mieć sens wydrukowanie WZ dla kierowcy przewożącego towar. Dlaczego jednak nie dołączyć do dostawy towaru samej faktury?

Jeśli nadal czujesz potrzebę wystawienia dokumentu WZ do wystawionej właśnie faktury sprzedaży, przejdź do modułu Faktury. Znajdź fakturę. W podręcznym menu znajdziesz opcję Wystaw do tej faktury - WZtka.

Program zapyta, czy na pewno chcesz wystawić taki dokument:


Dokument WZ jest wtórny do dokumentu podstawowego i będzie technicznie pusty. Taki dokument będzie wyglądać jak normalnie WZ, ale nie spowoduje ruchów magazynowych i nie pojawi w dossier sprzedaży. Ruchy magazynowe zostały wcześniej rozliczone w dokumencie podstawowym.

Wyświetlone zostanie okienko WZ, wstępnie już wypełnione:


Jeśli dodasz jakiś towar z magazynu, dla tej dodanej pozycji wystąpią ruchy magazynowe.

Naciśnij Gotowe, aby zaakceptować WZ.

Gotowe WZ znajdziesz w module Magazyn. Wygląda tak:


Wygląd dokumentu i zawartość poszczególnych kolumn zależy od ustawień aplikacji.

WZ jest dokumentem magazynowym. Funkcja jest dostępna, jeśli Twoja licencja zawiera moduł Magazyn.

2021-06-21

magazyn faktury

FAQ · Aktywny filtr form płatności · Cena sprzedaży na fakturze · Co musi być na fakturze · Co nie musi być na fakturze · Co trzeba wiedzieć o e-fakturze · Cofanie daty · Czytnik kodów kreskowych · Dodatkowe magazyny · Dodatkowe teksty na fakturze · Dodawanie pozycji z magazynu · Dossier towaru · Drukowanie duplikatu faktury · Długie teksty dodatkowe na fakturze · E-faktury sprzedażowe · E-faktury zakupowe i kosztowe · Edycja wzorca faktury w obcym języku · Efekt zaokrągleń · Faktura WDT · Faktura czy paragon · Faktura do WZ · Faktura do paragonu fiskalnego · Faktura do paragonu z NIP · Faktura uproszczona · Faktura w obcym języku · Faktura zakupowa do PZ · Faktury w cenach netto czy brutto · Groszowe różnice na fakturach · Grupy i podgrupy towarów i usług · Indywidualne parametry sprzedaży dla kontrahenta · Inny odbiorca na fakturze · Inny płatnik na fakturze · JPK_FA dla księgowej · Jak ustawić drukowanie numeru konta sprzedawcy · Klienci powtarzający się · Klonowanie faktur · Kody QR 2D na fakturach · Kody państw i języków w programie · Kolejność pozycji faktury · Logo firmy na fakturach · Lokalizacja towaru w magazynie · MM Przesunięcie magazynowe · Nietypowe stawki VAT · Numer PESEL nabywcy na fakturze · Obsługa magazynu · Odczytywanie faktury · Opłacenie faktury z kodem QR · PZ do faktury zakupowej · Podatkowy rejestr sprzedaży · Powiązanie towaru z magazynem · Rejestr sprzedaży · Rodzaje faktur · Rozliczenia automagiczne · Sprawdzenie czasu · Sprzedaż poniżej ceny zakupu · Synchronizacja czasu · Usuwanie dokumentów · Uzupełnianie pozycji w magazynie · WZ do faktury · Wartość pozycji na fakturze · Weryfikacja czasu · Weryfikacja kopii elektronicznej · Wpłaty do faktury · Współpraca z księgowym · Wybór waluty do faktury · Wykres zyskowności towaru · Wyszukiwanie faktur · Zmiana kontrahenta na klonowanej fakturze · Zródła czasu · e-faktury
· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się