Blog

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

Kontakt BAZA WIEDZY BLOG POMOC    

« poprzedni środa, 17 czerwca 2020 następny »

Dwa tysiące dwadzieścia (2020-), sześć (-06-) i siedemnaście (-17) powodów, żeby nie pisać kwoty słownie na fakturze

Z jakiegoś powodu wejście Polski do Unii Europejskiej w maju 2004 roku przeszło niezauważenie w wielu aspektach. Jednym z nich jest przyzwyczajenie do podpisywania faktur VAT, opatrywania ich pieczątką, regularne przekreślanie i zakreślanie napisu ORYGINAŁ i KOPIA, a to wszystko przy dźwiękach drukarki igłowej. W końcu zawsze tak było, więc po co coś zmieniać?

Wiele osób nadal korzysta z możliwości drukowania miejsca wystawienia faktury, treści przed korektą, oświadczeń że nabywca jest płatnikiem VAT... Niektórzy uważają, że faktura bez absolutnie pełnych i wszystkich danych, absolutnie wszystkich numerów kont, kompletu numerów telefonów oraz zamaszystego podpisu wystawcy będzie jakaś taka mniej ważna.

Tymczasem zgodnie z prawodawstwem unijnym, które przyjęliśmy wchodząc do UE (konkretniej: VI Dyrektywa ws. VAT), wykaz elementów niezbędnych na fakturze jest ograniczony i wspólny dla wszystkich państw członkowskich. Cała reszta jest zbędna. » zobacz szczegóły.

W tych ugruntowanych przyzwyczajeniach umyka nam cośważniejszego. Faktury przetwarzane są w tej chwili i kontrolowane wyłącznie elektronicznie. Należy za to zadbać o prawidłową kopię elektroniczną i odpowiednie przechowywanie danych tak, aby wyprodukować prawidłowy JPK_FA w razie kontroli. » zobacz jak.

Jest więcej niespodzianek, które nam w trakcie pandemii mogły umknąć. Czy format daty w rejestrach jest prawidłowy? Czy wprowadziliśmy już odpowiednie oznaczenia faktur, bez których nadchodzący JPK_V7 nie będzie prawidłowy? Zobacz więcej o tych zmianach w serwisie prawo.pl.

Za chwilę wejdzie obowiązek korzystania z Centralnego Repozytorium Faktur, oznaczające de facto wystawianie faktur on-line, z natychmiastowym powiadomieniem fiskusa. Każda próba poprawki, podmianki faktury w trybie a bo ja zawsze tak robiłem skończyć się może nieprzyjemnie. » zobacz czym.

Warto pamiętać o regularnych aktualizacjach.

» Nowy temat: Faktura w obcym języku

Jak wydrukować fakturę po angielsku, niemiecku albo w innym języku? » zobacz


2020 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń · 2019 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń ·
Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-12-03 08:27 #29.1 for 3.238.107.166 @ec2-3-238-107-166.compute-1.amazonaws.com