Blog

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

Kontakt BAZA WIEDZY BLOG POMOC    

« poprzedni środa, 15 lipca 2020 następny »

Lata lecą i nie wszystko musi być zawsze takie same

Czas na nową bazę banków.

Mało kto pamięta, że przed Druczkiem był program Moje Konto. Nasze doświadczenie z finansami i aplikacjami dla bankowości procentowało zawsze tym, że pewne kwestie były oczywiste. Na przykład to, że w aplikacji musi być baza banków, że ta baza powinna być aktualna, że numery rachunków bankowych powinny być weryfikowane, wreszcie że program powinien automatycznie prezentować nazwę banku. Druczek był pierwszym programem księgowym, który takie rzeczy miał w standardzie.

To były czas, gdy jedynym bankiem internetowym było Telepekao, gdy fizyczny token był rzeczą oczywistą, gdy przelewy międzybankowe musiały swoje odespać przez noc albo i weekend, a karty płatnicze to była kompletna rzadkość. Gdyby ktoś wtedy powiedział, że będziemy płacić zbliżeniowo albo w ogóle bez niczego, przez BLIK - nikt by nie uwierzył. Tak samo zresztą, gdyby ktoś powiedział, że wizyta w banku będzie ze wszech miar niepożądana, a jeśli już, to w maseczce.

Wtedy, mocno ponad 20 lat temu, przygotowaliśmy system obsługi baz banków, ich rozpoznawania i weryfikacji. Wraz z obsługą kodów pocztowych, numerów PESEL, wyszukiwaniem urzędów skarbowych i masą innych użytecznych drobiazgów stanowiło to zawsze o wyjątkowej użyteczności Druczka, a potem innych aplikacji z Pakietu JZK.

Czas pójść naprzód i dodać nowe możliwości, zachowując jednak to, co najlepsze. W kolejnej aktualizacji Pakietu JZK pojawi się nowa, rozszerzona baza banków, dostarczana bezpośrednio przez NBP. Pewne rzeczy teraz będą jeszcze bardziej użyteczne i jeszcze prostsze.

Na przykład nie trzeba już podawać, pamiętać i sprawdzać samodzielnie kodu SWIFT - zostanie podany i zweryfikowany przez program. Jest nowa, poszerzona baza oddziałów banków, wyjątkowo kompletna i aktualna. Pojawią się bezpośrednie łącza do stron banków.

Nowością odpowiednią na te czasy jest to, że rozpoznawane będą równie dobrze numery agentów rozliczeniowych, którzy nie są co prawda bankami, ale posiadają licencję na działalność rozliczeniową, a zatem są w stanie generować zupełnie dobre numery rachunku bankowego i przyjmować przelewy przychodzące. Owi agenci to na dziś: skycash, Currency One, Viva Payments, Blue Media oraz Igoria Trade.

Aaaaa, i najważniejsze: również ZUS będzie w pełni rozpoznawany ;) Też daje zupełnie dobry numer rachunku bankowego i chętnie przyjmuje przelewy przychodzące.


2020 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń · 2019 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń ·
Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-12-02 07:20 #28.9 for 35.153.39.7 @ec2-35-153-39-7.compute-1.amazonaws.com