Blog

×Druczek

Druczek PRO

Fakturzysta

Fakturzysta PRO

Podatki

Pakiet JZK

Gabinet

Hotel

Kancelaria

Lokator

Rolnik

Serwis

Szkoła

Warsztat

przyjazdyGTFS

Kontakt

Kontakt BAZA WIEDZY BLOG POMOC    

« poprzedni sobota, 25 lipca 2020 następny »

Tożsamości są spoko

Możesz ich mieć teraz więcej.

Jedną z unikalnych opcji aplikacji Pakietu JZK są tożsamości. Od zawsze można w jednej aplikacji prowadzić sprawy kilku kompletnie niezależnych podmiotów. Tożsamości przydają się w przypadku posiadania kilku firm, odrębnych działalności gospodarczych małżonków, ale też chociażby w biurach rachunkowych.

Mamy użytkowników, którzy mają kilkaset tożsamości. Wiemy o tym dlatego, że w starszych wersjach Windows, opartych o system plików FAT, był limit techniczny 255 podkatalogów, a każda tożsamość musi mieć odrębny folder na dysku. Większości użytkowników jednak wystarczają standardowe limity. W razie potrzeby można je zresztą zwiększyć. » zobacz limity

W nowych aktualizacjach mechanizm tożsamości będzie rozwinięty. Oprócz tożsamości klasycznej, nazywanej teraz tożsamością lokalną która jest folderem na dysku lokalnym, będzie teraz możliwe ustawić tożsamość sieciową oraz tożsamość zdalną.

Tożsamość lokalna to folder na dysku lokalnym (standardowo C:\JZK\Dane\Nazwa tożsamości). Tutaj program ma pełną kontrolę nad plikami, zatem automatycznie wykona kopię zapasową i różne inne czynności administracyjne.

Tożsamość zdalna to taka, w której na dysku lokalnym przechowujemy tylko niektóre ustawienia oraz pliki małych kopii zapasowych, pozwalających na odtwarzanie danych po awarii. Codzienna praca i podstawowe dane są przechowywane gdzieś w sieci, chmurze, internecie albo po prostu w jakiejś bazie SQL. Taka tożsamość nie oferuje niektórych opcji lokalnych, ale pozwala komfortowo pracować różnym osobom w różnej lokalizacji. Tak, jak teraz na coraz modniejszej pracy zdalnej. Dostęp do danych jest wyłącznie za pośrednictwem łącza ODBC, które trzeba skonfigurować. » zobacz jak

Tożsamość sieciowa to taka, która jest dostępna na innym komputerze za pośrednictwem ścieżki sieciowej, typu \\SERWER\JZK\Nazwa_tożsamości. Taka tożsamość jest tożsamością lokalną na komputerze, na którym jest faktycznie przechowywana. Pozostałe komputery przechowują tylko łącze do tej tożsamości, niektóre ustawienia oraz pliki małych kopii zapasowych.

Ważne zastrzeżenie: Pełne kopie zapasowe oraz opcje administracyjne (na przykład kompaktowanie i naprawa bazy SQL) działają tylko w tożsamości lokalnej. W tożsamości sieciowej jeden komputer jest tym, dla którego tożsamość sieciowa jest tożsamością lokalną i to on jest odpowiedzialny za wykonywanie kopii zapasowej oraz prace administracyjjne. W przypadku tożsamości zdalnej to administrator serwera zdalnego jest odpowiedzialny za wykonywanie i przechowywanie kopii zapasowej oraz prace administracyjne. To standardowa procedura i każdy administrator umie ją wykonać we właściwy sposób.

Zmieniamy też nazwę modułu. Obecna nazwa to Firmy i tożsamości. Obsługa tożsamości pojawi się także w ramach działu Kontrahenci.


2020 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń · 2019 · grudzień · listopad · październik · wrzesień · sierpień · lipiec · czerwiec · maj · kwiecień · marzec · luty · styczeń ·
Programy JZK · Pliki do pobrania · Dane firmy · Zaloguj się · Kontakt
Regulamin · Polityka prywatności · Licencja · Wymagania · Referencje

System sprzedaży i obsługa klienta - partial copyright © Studio JZK sp. z o.o. 2012-2020
Partial copyright © JZK24 sp. z o.o. © 2019-2020 · JZK® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1992-2020 · Druczek® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 1998-2020 · Fakturzysta® © Studio JZK programy komputerowe Jarosław Knypl, © 2000-2020 · Lecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Facturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · Vecturo © JZK24 sp. z o.o. © 2020 · PRZYJAZDY.PL Partial © Open Street Map contributors CC-BY-SA. Partial © Mapbox.
JZK®, Druczek®, Fakturzysta® są zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jeśli nie podano inaczej, wszystkie dane osób, firm, przedmiotów i zwierząt są fikcyjne, służą wyłącznie ilustracji. Wyjątkiem są referencje, gdzie umieszczono dane istniejących firm i osób prowadzących działalność gospodarczą, które wyraziły na to indywidualną zgodę.

2020-12-03 08:39 #29.4 for 3.238.107.166 @ec2-3-238-107-166.compute-1.amazonaws.com