Co trzeba wiedzieć o e-fakturze


Czym różnią się e-faktury od tradycyjnych faktur? Co trzeba wiedzieć o e-fakturze?

E-faktury nie da się przygotować ręcznie. Wizualizacja e-faktury w formie PDF albo wydruku nie będzie e-fakturą. E-faktury nie da się wysłać mailem, pocztą ani wręczyć odbiorcy. E-faktur nie przechowujemy u siebie, są przechowywane w KSEF. Efaktura wymaga dostępu do szyfrowania i autoryzacji za pomocą podpisu cyfrowego. Do wystawiania e-faktury trzeba imiennie upoważnić konkretne osoby.

Zawartość i struktura e-faktury jest ściśle określona. Numer e-faktury będzie narzucany przez KSEF. Data wystawienia e-faktury z dokładnością do sekundy będzie określana przez KSEF. Wiele informacji dotąd podawanych na fakturze nie może być umieszczone na e-fakturze. Niektóre informacje dotąd zbędne będą obowiązkowe na e-fakturze.

E-faktury wystawiane z naszego programu, z rządowego serwisu e-mikrofirma, jak też z aplikacji innych firm będą miały taki sam format, numerację i zawartość. Wszystkie e-faktury będą całkowicie wymienne.

Ponieważ e-faktury będą jednorodne i wymienne, możliwa będzie sytuacja, gdy efaktury wystawiane gdzie indziej będą służyły księgowaniu w Druczku, albo efaktury z Druczka księgowane będą w innej aplikacji.

Na razie e-faktura może być wystawiona tylko za zgodą obu stron. Podobnie jak to było z podzieloną płatnością, minie kilka miesięcy, zanim e-faktury zaczną być zauważalne w obrocie. Proszę nie spieszyć się z wystawianiem e-faktury do czasu, aż będą Państwo na to gotowi

2021-12-17

faktury ksef

FAQ · Aktywny filtr form płatności · Cena sprzedaży na fakturze · Co musi być na fakturze · Co nie musi być na fakturze · Co trzeba wiedzieć o e-fakturze · Cofanie daty · Dodatkowe teksty na fakturze · Dodawanie pozycji z magazynu · Drukowanie duplikatu faktury · Długie teksty dodatkowe na fakturze · E-faktury sprzedażowe · E-faktury zakupowe i kosztowe · Edycja wzorca faktury w obcym języku · Efekt zaokrągleń · Faktura WDT · Faktura czy paragon · Faktura do WZ · Faktura do paragonu fiskalnego · Faktura do paragonu z NIP · Faktura uproszczona · Faktura w obcym języku · Faktury w cenach netto czy brutto · Groszowe różnice na fakturach · Indywidualne parametry sprzedaży dla kontrahenta · Inny odbiorca na fakturze · Inny płatnik na fakturze · JPK_FA dla księgowej · Jak ustawić drukowanie numeru konta sprzedawcy · Klienci powtarzający się · Klonowanie faktur · Kody QR 2D na fakturach · Kody państw i języków w programie · Kolejność pozycji faktury · Logo firmy na fakturach · Nietypowe stawki VAT · Numer PESEL nabywcy na fakturze · Odczytywanie faktury · Opłacenie faktury z kodem QR · PZ do faktury zakupowej · Podatkowy rejestr sprzedaży · Rejestr sprzedaży · Rodzaje faktur · Rozliczenia automagiczne · Sprawdzenie czasu · Sprzedaż poniżej ceny zakupu · Synchronizacja czasu · Usuwanie dokumentów · WZ do faktury · Wartość pozycji na fakturze · Weryfikacja czasu · Weryfikacja kopii elektronicznej · Wpłaty do faktury · Współpraca z księgowym · Wybór waluty do faktury · Wyszukiwanie faktur · Zmiana kontrahenta na klonowanej fakturze · Zródła czasu · e-faktury
· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się