Rejestr VAT nie jest kompletny


Co oznacza komunikat, że rejestr VAT nie jest kompletny? Czemu Analiza fiskalna zwraca błąd? Co zrobić, jeśli rejestr VAT nie pokrywa się z rejestrem RO?

Księgując miesiąc do VAT jesteś zgodnie z instrukcją zobowiązany do wprowadzenia kompletnych informacji. » zobacz jak

W przypadku JPK_V7, obowiązującego za okresy od 1 października 2020, kwoty VAT z dokumentów podlegających fiskalizacji i fiskalnych (kod FP) księguje się inaczej. » zobacz jak

Sprawdź, czy wprowadziłeś prawidłowo odpowiednie raporty RO. » zobacz jak

Użyj opcji Analiza fiskalna, aby zweryfikować szczegóły. » zobacz jak

Jeśli program wykryje, że ewidencja VAT nie pokrywa oczekiwanej kwoty VAT, zobaczysz komunikat w dolnej części okna. Będzie on wyglądać na przykład tak:

UWAGA: Rejestr VAT prawdopodobnie nie jest kompletny. Deklaracja w JPK_V7 może nie być prawidłowa.
Suma podatku należnego w ewidencji VAT: 66666 zł. Oczekiwałem wartości wpisów RO przynajmniej na: 33333,33 zł, w tym wynikającego z faktur FP na 22222,22 zł. Zgodnie z danymi ze sprzedaży, kwota VAT należnego powinna wynieść około 99999,99 zł. Upewnij się, że rejestr RO jest kompletny i prawidłowo wprowadzony do rejestru VAT. Uruchom opcję Analiza fiskalna i sprawdź wszystkie kwoty. Przejdź do modułu Raporty fiskalne, aby uzupełnić dane.
Za podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy i przez to narażenie podatku na uszczuplenie grozi odpowiedzialność przewidziana w przepisach Kodeksu karnego skarbowego.

Potraktuj tę informację poważnie. Pamiętaj, że za narażenie podatku na uszczuplenie grozi odpowiedzialność przewidziana w przepisach Kodeksu karnego skarbowego. » zobacz więcej

Możesz zignorować ten komunikat tylko wtedy, jeśli faktury FP zostały wystawione w innym okresie rozliczeniowym i jesteś absolutnie pewien, że raporty RO z tamtego okresu zawierają kwoty VAT z faktur FP z bieżacego okresu.

Informacja jest prezentowana tylko wtedy, gdy część deklaracyjna generowana jest co miesiąc.

2020-11-21

vat jpk_v7

· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się