Współpraca z księgowym


Jak przesyłać i odbierać dane od księgowego? Czy lepiej księgować w programie, czy korzystać z zewnętrznej księgowości? Jak przesłać e-faktury do księgowej?

Korzystanie z księgowości zewnętrznej nie wyklucza wykorzystania części funkcji po Państwa stronie. Zachęcamy do prowadzenia księgowości w Druczku® samodzielnie przynajmniej w zakresie wprowadzania danych. Oszczędzając księgowemu pracy można liczyć na niższe koszty obsługi księgowej.

W roku 2022 nie ma powodu, aby dane były przepisywane ręcznie z wydruków, nawet w formacie PDF. Dane można i należy przekazywać elektronicznie. Druczek oferuje możliwość importu oraz eksportu danych w formatach JPK_FA, JPK_MAG, JPK_PKPiR, JPK_EWP. W ten sposób można udostępnić księgowości wszelkie konieczne dane oraz otrzymywać dane zwrotne.

Nie przesyłamy e-faktur do księgowej. Księgowość musi być gotowa na odbiór efaktur z KSEF. Takie faktury nie będą mogły być księgowane na podstawie wydruków albo raportów sprzedaży z programu. Należy upoważnić swojego księgowego do pobierania e-faktur w jego oprogramowaniu. Księgowe korzystające z Druczka® również będą mogły pobierać dane swoich klientów. Prawidłowe zaksięgowanie efaktury możliwe będzie wyłącznie po pobraniu e-faktury z KSEF.

Należy zapewnić zwrotne wytwarzanych w Państwa imieniu plików JPK_V7, JPK_PKPiR, JPK_EWP oraz ksiąg podatkowych w formacie PDF. Dane te powinny zostać przesłane w formie paczki ZIP, po zaksięgowaniu każdego miesiąca.

Po wypakowaniu tych danych należy zapisać je w odpowiednich folderach bieżącej tożsamości. Takie dane po zaimportowaniu do Druczka® pozwolą sprawdzić księgowanie, będą też dla Państwa bezpiecznym archiwum oraz pozwolą przygotować się do kontroli. To są Państwa dane i powinny być zawsze dla Państwa dostępne.

2021-12-17

jpk ksiegowanie faktury ksef

FAQ · Aktywny filtr form płatności · Cena sprzedaży na fakturze · Co musi być na fakturze · Co nie musi być na fakturze · Co trzeba wiedzieć o e-fakturze · Cofanie daty · Dane podatnika do JPK · Dodatkowe teksty na fakturze · Dodawanie pozycji z magazynu · Drukowanie duplikatu faktury · Długie teksty dodatkowe na fakturze · E-faktury sprzedażowe · E-faktury zakupowe i kosztowe · Edycja wzorca faktury w obcym języku · Efekt zaokrągleń · Faktura WDT · Faktura czy paragon · Faktura do WZ · Faktura do paragonu fiskalnego · Faktura do paragonu z NIP · Faktura uproszczona · Faktura w obcym języku · Faktury w cenach netto czy brutto · Formuły księgowania VAT · Generowanie JPK_V7 · Groszowe różnice na fakturach · Indywidualne parametry sprzedaży dla kontrahenta · Inny odbiorca na fakturze · Inny płatnik na fakturze · JPK_FA dla księgowej · JPK_V7 fiskalny a niefiskalny · Jak ustawić drukowanie numeru konta sprzedawcy · Jak wymieniać dane z księgową · Klienci powtarzający się · Klonowanie faktur · Kod urzędu skarbowego · Kody QR 2D na fakturach · Kody państw i języków w programie · Kolejność pozycji faktury · Koszt z dokumentu · Księgowanie VAT · Księgowanie faktur i paragonów · Księgowanie miesiąca · Księgowanie ryczałtu · Księgowanie składek ZUS · Logo firmy na fakturach · Nietypowe stawki VAT · Numer PESEL nabywcy na fakturze · Odczytywanie faktury · Opłacenie faktury z kodem QR · PZ do faktury zakupowej · Podatek liniowy i inne parametry podatkowe · Podatkowy rejestr sprzedaży · Podatkowy spis z natury · Przechowywanie danych dla celów kontroli podatkowej · Rejestr sprzedaży · Rodzaje faktur · Rozliczenia automagiczne · Rozliczenie roczne PIT · Składka zdrowotna w roku 2022 · Sprawdzenie czasu · Sprzedaż poniżej ceny zakupu · Synchronizacja czasu · Urzędowe potwierdzenie odbioru JPK · Usuwanie dokumentów · Usuwanie zapisów księgowych · WZ do faktury · Wartość pozycji na fakturze · Weryfikacja czasu · Weryfikacja kopii elektronicznej · Weryfikacja pliku JPK · Wprowadzanie składek ZUS · Wpłaty do faktury · Współpraca z księgowym · Wybór między JPK_V7M a JPK_V7K · Wybór waluty do faktury · Wydruk księgi · Wysyłanie pliku JPK do fiskusa · Wysyłanie pliku JPK mailem · Wyszukiwanie faktur · Zamykanie miesiąca · Zamykanie rejestrów · Zasady odpowiedzialności · Zasady prawidłowego księgowania · Zasysanie danych · Zasysanie danych do Książki · Zasysanie danych do VAT · Zmiana kontrahenta na klonowanej fakturze · Zródła czasu · e-faktury
· Pozostałe tematy
· Zamów Abonament Serwisowy
· Zaloguj się